Нове дослідження відкрило деякі суттєві характеристики процесу навчання людини новим навичкам та формування довгих спогадів. Воно може допомогти в майбутньому розробити гаджети та інструменти, які полегшують життя жертв паралічів.

Вчені з Університету Брауна в США зробили відкриття, яке може пояснити, як мозок навчається і формує спогади. Теоретично, отримані дані можуть бути використані при розробці різних засобів допомоги жертвам неврологічних розладів або травм. Автори дослідження спостерігали за лабораторними мишами та виявили феномен як би повторного відтворення, що виникає уві сні.

Це стратегія, яка використовується мозком для запам’ятовування нової інформації. Якщо, наприклад, лабораторну мишу навчали знаходити шлях через лабіринт, то спеціальні відстежуючі девайси показували специфічні патерни клітин мозку чи нейронів, які підсвічувалися під час виборів правильного шляху.

Однак пізніше, коли тварина перебувала в стані сну, девайси знову показували активацію цих нейронів у тому самому порядку. Таким чином, як вважають науковці, у мозку тварини здійснювалося повторне відтворення тієї інформації, яку тварина отримала вдень. Це було необхідно для того, щоб відкласти дані на згадку і консолідувати спогади.

Йшлося про конвертацію коротких спогадів у довгі. Втім, ці процеси були зафіксовані тільки щодо мишей, і необхідно було перевірити, наскільки вони розвинені у людей.

До цього було створено спеціальний девайс, що також відстежує активність мозку людей, які виконували різні завдання на згадку та уважність за допомогою електронної гри.

І в добровольців, що спали ночами, відзначалася така ж послідовність в активації нейронів, яка була днем, коли вони правильно виконували свої завдання.