Люди, які в середньому віці часто дивилися телевізор, в зрілому віці відчувають більше проблем з когнітивними функціями. Дослідження показали, що ТБ скорочує кількість сірої речовини в мозку у людей до 70-80 років.

Сіра речовина – головний компонент центральної нервової системи людини. Воно відповідає за роботу зору, слуху, прийняття рішень, роботу м’язів. Також його обсяг регулюють когнітивні навички.

На конференції Американської кардіологічної асоціації та епідеміології 2021 року були показані дослідження на цю тему. Стверджується, що Перегляд телевізора пов’язаний з малорухливим способом життя, що вже саме по собі становить загрозу. Справа в тому, що недостатня кількість руху збільшує ризик серцево-судинних захворювань, раку, діабету другого типу і навіть ранньої смерті.

Читайте також:  Люди, які проживають в гірській місцевості, рідше страждають від інсульту: результати дослідження

Однак регулярної фізичної активності також недостатньо, щоб компенсувати наслідки довгого перебування в сидячому положенні перед телевізором. У той же час читання книг, комп’ютерні ігри та настільні, навпаки, підтримують когнітивні функції і зменшують ризик деменції в старшому віці.

Згідно з іншим дослідженням, що проводилося в період з 1980-х по 1990-ті виявилося, що ті, хто багато дивився телевізор, зазнали на 7% більше зниження когнітивних функцій за 15 років в порівнянні з тими, хто дивився ТБ мало або взагалі не дивився. Про це повідомляє Live Science.

“Наші результати показують, що кількість переглядів телевізора і малорухливий спосіб життя можуть бути пов’язані зі зниженням когнітивних функцій і візуалізаційними маркерами здоров’я мозку. Це дозволяє зрозуміти нам, якого способу життя потрібно дотримуватися, щоб підтримувати здоров’я мозку”, – повідомила Келлі Петті Габріель, професор епідеміології в школі громадської охорони здоров’я при Університеті Алабами в Бірмінгемі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News