Відомо багато даних про користь вітаміну С, тому часто використовується у створенні різних медикаментів. З настанням сезону простудних захворювань люди починають його активно застосовувати для захисту організму від хвороботворних бактерій та вірусів. Він може мати сприятливий вплив, але також і нашкодити. Розглянемо основні переваги та недоліки вітаміну С.

По-перше, регулярне вживання вітаміну С дозволить знизити ймовірність захворювань очей. Навіть якщо людина вже має такі хвороби, як катаракта або дегенерація жовтої плями, що з’являється з віком, то прийом вітаміну С допоможе значно знизити симптоматику, пише ETNT.

По-друге, вітамін С допоможе позбавитися шкідливих частинок – вільних радикалів. Вживаючи його після перенесеної травми чи інфекції, можна досягти зменшення окислювального стресу.

По-третє, важливою перевагою вітаміну С є зміцнення організму. Вживання лимона, полуниці, болгарського перцю і капусти броколі, в яких міститься даний вітамін, допомагає підняти імунітет.

Четвертою важливою причиною прийому вітаміну є надійний захист від раку. Він знижує ймовірність розвитку онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози та простати.

Є й недоліки, які варто враховувати перед прийомом вітаміну С. Це великий ризик появи ниркового каміння. Щодня вживання вітаміну С у високій дозі може на 20% підвищити ризик утворення каменів у нирках. Іноді спостерігається погана взаємодія з іншими лікарськими засобами. Варто уважно вивчати інструкції всіх медикаментів, що приймаються. Деякі препарати небезпечно приймати з вітаміном С. Від цього можуть виникати болі у шлунку, нудота, блювання та навіть діарея.