Чому ми не хочемо знайомитися і спілкуватися з іншою людиною, якщо нам не подобаються якісь її фізіологічні параметри? Адже цілком може виявитися, що саме ця людина може зробити нас щасливими.

Дослідники доводять, що в організмі людини існує друга імунна система – особливості її функціонування заважають людям налагоджувати зв’язки з іншими. Канадські вчені з Університету Мак-Гілл прийшли до висновку про те, що наявна у людей друга імунна система «командує» їх поведінковими реакціями при контактували з іншими людьми. При її надмірної активації організм сприймає інших як неприємні або страхітливі суб’єктів – в результаті формується упереджене ставлення, неприйняття.

«У людей дві імунні системи: перша відповідає за внутрішній захист організму, інша – зовнішня, відповідає за поведінковий фактор. Ця зовнішня система впливає на реакції у відповідь на фізіологічні сигнали, що надходять від іншої людини, такі як кашель, поганий запах, і заважає налагоджувати соціальні зв’язки», – констатували наукові фахівці.

Вчені провели експеримент за участю добровольців двох статей і з’ясували: вплив другої імунної системи може заглушати виникаючі почуття симпатії до іншої людини, якщо сприймає її як загрозу зараження хворобою. Якщо пара, чиє попереднє знайомство в інтернеті було успішним, зустрічалася, і виявлялося, що один з двох осіб не надто приємно пах або кашляв, – спілкування не виходило. Навіть якщо люди знаходили свого партнера вельми привабливим, через боязнь хвороби вони відмовлялися з нею контактувати.

Джерело: МедікФорум