Діабет другого типу – дуже поширене захворювання, від якого страждають мільйони людей. Брак гормону інсуліну призводить до підвищеного рівня глюкози в організмі. Це може проявлятися в різних симптомах, і деякі з них можна бачити на шкірі.

Як повідомляє The Express з посиланням на дані Американської академії дерматології, на діабет другого типу може вказувати свербіж, сухість шкіри, лущення. Відзначається, що близько третини хворих на діабет другого типу стикаються з такими проявами хвороби. При появі цих ознак варто негайно звертатися до лікаря.

Справа в тому, що на ранніх стадіях, коли діабет ще не виявлено, а рівень цукру в крові вже високий, пошкоджуються нервові волокна по всьому тілу. Сверблячка через це може виникнути де завгодно, але частіше на руках і ногах.

Читайте також:  Чому засмагати – це шкідливо?

Високий рівень глюкози також позначатися на судинах, в результаті чого циркуляція крові в кінцівках порушується, шкіра може почати лущитися. Тримати рівень цукру в крові на прийнятному рівні допоможуть наступні прості поради:

  • дотримуватися здорової дієти;
  • регулярно займатися фізкультурою;
  • підтримувати нормальну вагу;
  • слідувати плану лікування, в тому числі вчасно приймати прописані ліки.

Шкірні симптоми при діабеті другого типу нешкідливі, але іноді вони можуть бути болючими і нав’язливими. Найефективніше їх лікування-зниження рівня цукру в крові, хоча в деяких випадках лікар може прописати окрему терапію або препарати. Медики закликають всіх уважно стежити за станом шкіри і при будь-яких явних відхиленнях звертатися в лікарню.

Читайте також:  "Занадто багато води": "здорові" звички, які здатні нашкодити