Дослідження вчених з Інституту Макса Планка продемонструвало оздоровчий ефект прогулянок на природі як у фізичному, так і психічному плані.

Німецькі дослідники констатували, що перебування на природі покращує здоров’я мозку. Вони випадково розділили учасників свого дослідження на дві групи. Одна група здійснювала годинну прогулянку міським парком, інша група стільки ж часу йшла жвавими вулицями. Вчені виявили, що у людей, які робили прогулянку на природі, була знижена активність мигдалеподібного тіла, відповідального за відчуття страху та стресу. У людей, які ходили вулицями, цього ефекту не спостерігалося.

Фахівці відзначили, що отримані ними результати підтверджують зв’язок, що вже допускався раніше, між перебуванням на природі і неврологічним здоров’ям. Під час прогулянок в умовах природного ландшафту знижується артеріальний тиск та рівень стресу, до того ж ті області мозку, які відповідають за розслаблення та відпочинок, краще постачаються кров’ю. Все це позитивно позначається на стані та діяльності ЦНС.

Журналом Frontiers in Psychology було опубліковано дані, отримані дослідниками університету Мічігану. Вони свідчать, що навіть 20 хвилин прогулянок на природі щодня може бути достатньо, щоб помітно знизити рівень гормонів стресу: зокрема, кортизолу. Високий рівень цього гормону пов’язаний з ослабленням імунітету, схильністю до серцево-судинних розладів, депресії.

«Періодичне перебування на природі – це недорогий терапевтичний інструмент для стримування багатьох негативних наслідків міського життя, яке люди проводять у погано вентильованих приміщенні та малорухомості», – заявили науковці.

За їхніми словами, один вид дерев здатний надавати оздоровчий ефект. Люди, які живуть у зеленіших районах, рідше страждають на серцево-судинні захворювання або діабет у порівнянні з тими, хто живе в умовах судної рослинності.

Японськими вченими, у свою чергу, було встановлено, що регулярні та тривалі прогулянки в лісі збільшують кількість природних клітин-кілерів, підмножини лейкоцитів та частину імунної системи людини.