Вчені фінського університету провели дослідження, щоб дізнатися про вплив бактерій на розвиток жирового синдрому печінки. При цьому захворюванні підвищується ризик утворення діабету, гіпертонії і хвороб нирок.

Дослідницька група Академії Фінляндії під керівництвом Сату Пеккали провела кілька експериментів над мишами. Вченим вдалося встановити, що корисні для кишечника бактерії здатні знизити ризик появи захворювання печінки. Особливий вплив в цій області надає Faecalibacterium prausnitzii, проте окремі такі бактерії купити в аптеці неможливо.

“Ми хотіли з’ясувати, чи можемо ми збільшити його природний вміст в кишечнику за допомогою пребіотичних волокон”, – пояснила Пеккалу. Виявилося, що, використовуючи ксило-олігосахариди (XOS), можна збільшити кількість корисних бактерій в організмі, при цьому скоротивши вміст жиру в печінці, передає Express.

Ця добавка безпечна для людей і доступна в будь-якій аптеці. В даний час дослідники планують провести досліди за участю людей, які страждають від жирової хвороби печінки.

Разом з тим вчені підкреслюють, що не варто забувати правильно харчуватися, уникати шкідливих звичок і вести активний спосіб життя. Цим варто займатися не тільки для профілактики, але і при наявності хвороби печінки.