Збалансоване харчування одна із найважливіших чинників підтримки здоров’я. Для збереження нормального стану печінки рекомендується скоригувати раціон, включивши певні продукти.

Часник

Речовина, що міститься в часнику, аліцин сприяє збільшенню кількості ферментів, що володіють антиоксидантною дією і надають позитивний вплив на печінку. Вживання часнику також скорочує рівень холестерину та знижує кількість жирових відкладень у печінці. Однак важливо пам’ятати, що при низці захворювань шлунково-кишкового тракту часник може погіршити стан здоров’я.

Продукти з омега-3

Омега-3 жирні кислоти містяться в морській рибі, волоських горіхах, насінні льону, ріпаковій та лляній олії. Ці речовини позитивно впливають на жировий обмін, а також мають протизапальну дію.

Авокадо

Фітонутрієнти, що містяться в авокадо, уповільнюють процеси пошкодження печінки. Вітаміни С та Е нейтралізують дію вільних радикалів, а глутатіон є потужним антиоксидантом.

Овочі, багаті на клітковину

Листові овочі та капуста завдяки великому вмісту клітковини позитивно впливають на стан шлунково-кишкового тракту в цілому, запобігають накопиченню жирової тканини і тим самим захищають печінку від жирової хвороби.

Кава

Дослідження британських учених підтвердило, що вживання кави допомагає скоротити ймовірність розвитку хронічної чи жирової хвороби печінки на 20%. Ризик смерті від таких захворювань у любителів кави виявився на 49% нижчим.