Туш для вій, тіні для повік, підводка для очей – цими косметичними засобами користуються багато жінок. Однак при неправильному використанні та ігноруванні правил гігієни макіяж може зашкодити очам.

За інформацією Eyecare NG, деякі ризики пов’язані безпосередньо з косметичними продуктами. Інші – з реакцією організму на хімічні компоненти косметики або матеріали, що використовуються під час її нанесення. Фахівці представили основний список ризиків, пов’язаних із макіяжем очей.

Стороннє тіло в оці

Шматочки засобів для макіяжу можуть потрапити у вічі під час використання, викликаючи роздратування та дискомфорт. Іноді ці відкладення накопичуються в оці протягом тривалого періоду часу, проникають глибоко під повіку або на рогівку та кон’юнктиву. Це може спричинити рубцювання та огрубіння поверхні ока.

Травма рогівки

Пошкодження рогівки може статися, якщо засоби для макіяжу очей потраплять під повіки і подряпають рогівку під час моргання. Це може статися, якщо аплікатор для макіяжу випадково пошкодить поверхню очей.

Алергічні та запальні реакції

Деякі засоби для макіяжу очей містять інгредієнти, які можуть спричинити алергічні реакції. Зазвичай такі реакції характеризуються набряком, почервонінням і сльозотечею, а також свербінням повік. Тому важливо вибирати гіпоалергенну косметику.

Очні інфекції

Інфекції очей, такі як кон’юнктивіт та блефарит, можуть виникнути через негігієнічне використання косметики для очей. З іншого боку, макіяж також може збільшити існуючу очну інфекцію. Тому косметикою не можна ділитись з іншими людьми.

Синдром сухого ока

Макіяж може спричинити або посилити синдром сухого ока, якщо він не нанесений належним чином. Сильний макіяж очей може закупорити мейбомієві залози (жирові залози століття, відповідальні за вироблення маслянистого шару слізної плівки. – ред), що призведе до сухості очей.