Вечеря, в яку додані гострі приправи, може благотворно впливати на артеріальний тиск. Зокрема знижувати занадто високий тиск і утримувати його в рамках нормальних показників.

Як розповів Еxpress з посиланням на онлайн-конференцію Nutrition 2021 Live, дослідження вчених з Університету штату Пенсільванія і Техаського технічного університету показало, що спеції мають більший вплив на кровоносну систему організму, ніж те вважалося раніше. При цьому кожна нова порція приправ “утримувала” тиск в межах норми протягом доби.

Свої висновки фахівці зробили в ході дослідження, в якому взяли участь 71 доброволець у віці близько 44 років. У статті сказано, що більшість з них мали вагу на кордоні між надлишковою масою і ожирінням. Їх розділили на три групи.

Читайте також:  Дві зміни в способі життя, які збільшать шанси на довголіття

Меню однієї з них складалося зі страв, що містять 6,6 грама трав і спецій кожен день. Так вони харчувалися два тижні. Потім зробили перерву і їли все, що їм подобається. Потім ця ж група перейшла на дієту, яка містила 3,3 грама трав і спецій кожен день. Потім знову було зроблено перерву і знову їх годували стравами з вмістом 0,5 г трав і спецій щодня.

Інші дві групи відчували ту ж дієту, але з різними інтервалами.

На початку і в кінці кожної зміни в раціоні учасникам вимірювали рівень цукру в крові, холестерин, інсулін і артеріальний тиск.

Читайте також:  Продукти, які потрібно виключити з раціону, щоб запобігти раку кишечника

Фахівці відзначили, що за весь час тестування особливого харчування не було помітних відмінностей в рівнях холестерину або цукру в крові, а ось вживання більшої кількості трав і спецій мало “значний” ефект на 24-годинні вимірювання артеріального тиску”.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News