Збалансоване харчування, спеціальні вправи і дієтичні добавки дозволять надовго зберегти гострий зір.

Сітківка – це внутрішня оболонка ока, на якій розташовуються клітини, що забезпечують зорове сприйняття (колбочки і палички). Саме від стану сітківки в чомусь залежить якість нашого зору, а значить і якість життя.

На жаль, вікове погіршення зору – процес неминучий. У кожного з нас настане той момент, коли без окулярів вже не обійтися. Стан навколишнього середовища, неякісне харчування і надмірні навантаження на очі тільки підливають масла у вогонь. Проте все не так вже погано, як здається на перший погляд. Читати газети з дрібним шрифтом можна і в 20, і в 50. Тут все залежить від способу життя.

За останні десятиліття науці та медицині вдалося з’ясувати безліч інформації щодо механізмів функціонування сітківки ока, що в свою чергу дозволило лікарям боротися з тими чи іншими порушеннями. Зокрема, стало відомо, що стан сітківки в чомусь залежить від характеру харчування людини і забезпеченості певними вітамінами та біологічно активними речовинами. Розроблено спеціальні вправи і лазерні процедури, які позитивно впливають на сітківку … Але давайте про все по порядку.

Читайте також:  Хірургічне лікування катаракти
Промінь лазера, який рятує

Зміцнити сітківку ока можна за допомогою лазерного впливу. Лазерні промені сприяють зрощенню сітківки з судинною оболонкою. Такий метод доцільно застосовувати в тих випадках, коли є небезпека відшарування сітківки.

Ця процедура абсолютно безболісна. Після такого лікування пацієнт деякий час повинен обмежити фізичне навантаження на око, а також відмовитися від вживання алкоголю.

Цілюще сонячне світло

Надмірна дія сонячного світла завдає шкоди очам, проте помірна солярізація буде корисною для сітківки. Сонячні промені підсилюють місцевий кровообіг, що покращує живлення сітківки. Слід поступово привчати очі до сонячних променів. Спочатку з закритими очима повертайтеся з боку в бік всім тілом. Потім можна злегка піднімати повіку і переводити погляд вниз. При цьому слід періодично моргати. Після таких вправ необхідно якийсь час побути в темряві.

Тренування очних м’язів

Комплекси вправ для очей покращують стан очних м’язів, що підсилює приплив крові до сітківки. Найпростішою вправою є перемінний переклад погляду з ближніх предметів на дальні. Також корисними будуть кругові рухи очними яблуками, відведення очей в сторони, вгору-вниз і по діагоналі. Після таких вправ слід відпочити 2-3 хвилини з закритими очима.

Читайте також:  Лазерна корекція зору методом ЛАСІК (LASIK)
Харчування для сітківки

Мабуть, найважливішою ланкою у заходах щодо зміцнення сітківки є харчування. На жаль, без достатнього надходження необхідних біологічно активних речовин якість зорового сприйняття буде погіршуватися, і всі перераховані вище методи виявляться марними.

Що ж необхідно для сітківки? В першу чергу це антиоксиданти, оскільки сітківка дуже чутлива до шкідливого впливу вільних радикалів. Серед вітамінів найсильнішими антиоксидантними властивостями володіють вітаміни С (аскорбінова кислота) і Е. Велика кількість аскорбінової кислоти міститься в чорній смородині, шипшині, капусті, солодкому перці і зелених листових овочах. Вітаміном Е багаті злаки, олія та горіхи.

Для зміцнення сітківки винятково важливо достатнє надходження каротиноїдів – лютеїну і зеаксантина. Це рослинні пігменти з потужними антиоксидантними властивостями. Антиокислювальна дія цих речовин особливо виражена в очах. Вся справа в тому, що ці каротиноїди накопичуються в області жовтої плями очного яблука, і достатня їх концентрація захищає сітківку від згубної дії вільних радикалів.

Читайте також:  Лазерна корекція зору методом ЛАСІК (LASIK)

Омега-3 жирні кислоти – ще один компонент, необхідний для здоров’я сітківки. Так, велика кількість докозагексаєнової кислоти міститься в фоторецепторах. Згідно з медичними спостереженнями, часте вживання жирної риби (в якій містяться омега-3 жирні кислоти) помітно знижує ймовірність передчасного погіршення зору.

Дієтичні добавки і гарний зір

Як ви вже зрозуміли, збалансоване харчування є тією основою, яка допоможе запобігти настанню патологічних змін в сітківці ока. Однак у сучасних умовах задовольнити свій організм вітамінами і мінералами тільки лише за допомогою їжі неможливо. Вміст вітаміну С і каротиноїдів в продуктах вкрай низька, а термічна обробка знижує харчову цінність овочів і фруктів більше ніж наполовину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗІР

ІГРИ НА ТРЕНУВАННЯ ЗОРУ

ПОРУШЕННЯ СЛЬОЗОВИДІЛЕННЯ: СИМПТОМИ, ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ