У холодну пору року, коли тривалість світлового дня суттєво скорочена і багато хто відчуває млявість та пригніченість, підняти настрій допоможе смачний та корисний напій – какао. Доктор медичних наук, дієтолог Маргарита Корольова розповіла, чим корисно какао та як правильно приготувати цей напій.

Експерт зазначила, що какао дарує відчуття енергії завдяки магнію, що міститься в ньому, який регулює стан нервової системи. Крім того, у цьому напої є вітаміни групи В та поліненасичені жирні кислоти. Завдяки такому складу какао бадьорить, не підвищуючи при цьому артеріальний тиск.

Дорослим рекомендується готувати какао на рослинному молоці та не зловживати цукром, зазначила дієтолог. Дітям при хорошій переносимості та відсутності алергічних реакцій можна робити какао на коров’ячому молоці, замість цукру можна використовувати мед.

Корольова підкреслила, що важливо обирати натуральний какао-порошок із країн, де вирощують какао-боби. Фахівець зазначила, що зерна какао найчастіше поставляються з Китаю, де не завжди обробляють цей продукт коректно, використовують різні хімічні речовини, використовують смакові добавки. Від такого какао буде більше шкоди, ніж користі, – попередила експерт.