Колірна сліпота, або дальтонізм – особливість зору, при якій око частково або повністю не розрізняє кольори. Зазвичай це спадкове явище, частіше зустрічається у чоловіків. Хоча колірна сліпота не представляє безпосередньої небезпеки здоров’ю, проте дальтоніки відчувають безліч проблем в повсякденному житті. Їм недоступні багато професій, що вимагають хорошого зору, такі як водій або льотчик.

В останні роки в багатьох країнах активно просуваються окуляри, які за допомогою спеціальних світлофільтрів нібито допомагають дальтонікам краще розрізняти кольори. Вчені з іспанського Університету Гранади вирішили перевірити, наскільки їх реклама відповідає істині. В Іспанії колірною сліпотою страждає близько 2 млн осіб – приблизно кожен 12-й чоловік і кожна 200-та жінка, повідомляє Medical Xpress.

Читайте також:  Стрибки тиску: чому треба з обережністю ставитися до напоїв з кофеїном

Для початку дослідники змоделювали на комп’ютері майже 100 тис. різних колірних фільтрів. Використовуючи ці комп’ютерні моделі, вони вивчили, який фільтр збільшить кількість кольорів, які можуть сприймати дальтоніки, і як вони вплинуть на результати двох тестів, які зазвичай використовуються для діагностики дальтонізму європейськими лікарями. У число моделей вчені додали і популярні в Іспанії марки окулярів для дальтоніків.

Тільки після цього окуляри перевірили на практиці. Результати дослідження показали, що, хоча деякі фільтри дійсно збільшують кількість помітних кольорів, вони все одно не дозволяють дальтонікам сприймати той же діапазон кольорів, що і звичайним людям. Жоден з фільтрів не допоміг пройти тести на колірне зір.

Читайте також:  Лікар розповів, у яких випадках може бути небезпечний сміх