Гастроентеролог Айгуль Ішмурзіна розповіла, яку небезпеку несуть лісові гриби та як убезпечити себе від отруєння.

Восени випадки гострих харчових отруєнь трапляються досить часто. Одна з причин – вживання грибів.

«Гриби є продуктом, що важко перетравлюється. І нерідко є причиною гострих отруєнь через невміння розпізнавати їстівні та отруйні гриби та неправильне приготування», — каже лікар.

Симптоми, що свідчать про отруєння, з’являються досить швидко через півтори-дві години після вживання. Найяскравіші: головний біль, нудота та блювання, діарея, біль у животі.

Може падати пульс, кінцівки стають холодними. У найважчих ситуаціях виникають галюцинації.

Неприємні наслідки можуть викликати не тільки отруйні гриби, але й ті, що вважаються їстівними. Справа в тому, що в них містяться речовини, схожі на смолу. Вони можуть стати причиною запальних процесів у шлунку, тонкому кишечнику.

Такі гриби можна вживати тільки після тривалого вимочування (воду міняти кілька разів) і після засолювання (витримувати не менше шести тижнів).

Їстівні гриби накопичують токсичні речовини та важкі метали. Особливо якщо літо було посушливим. Не їжте гриби, які ростуть уздовж доріг, по сусідству з промисловими виробництвами.

Старі гриби також небажано вживати у їжу. Віддавайте перевагу молодим.

Не беріть гриба, якщо ви не впевнені, що він їстівний або взагалі не розумієте, що за гриб перед вами. Зібрані гриби не тримайте в теплі, вони дуже швидко псуються.

Солити гриби не можна в оцинкованому та глиняному глазурованому посуді.