Дієтолог Марк Гілберт (Великобританія) назвав чотири важливих гастрономічних принципи, що сприяють продовженню тривалості життя. Зокрема, експерт рекомендує пити зелений чай, споживати достатньо вітаміну D.

Пандемія коронавірусу змусила багатьох людей переосмислити свій спосіб життя. Стало зрозуміло, що важкі наслідки ковіда часто переслідують тих, хто не особливо дбав про своє харчування і вазі. Не дивно, що дослідження, проведене Cambridge Weight Plan, показало: велика частина дорослого населення має намір перейти на більш здорове харчування в році, що наступив.

В інтерв’ю виданню Express Health британський дієтолог Марк Гілберт назвав чотири гастрономічних принципи, які за його словами є дуже важливими, коли мова заходить про підтримку здоров’я і продовження життя.

Обмеження калорій. За словами експерта, прагнення до обмеження калорійності їжі є найбільш ретельно вивченим методом в області довголіття. Дієтолог заявив, що даний принцип асоціюється зі зниженням ризику раку, хвороб серця, інших метаболічних захворювань, відповідальних за більшість запобіжних смертей. Гілберт підкреслив, що у людей, щодня споживають не більше 1500 кілокалорій, «практично відсутній» діабет 2 типу.

“Дослідження, опубліковане журналом Cell Metabolism, говорить, що скорочення споживаних калорій на 15 відсотків протягом двох років може уповільнювати старіння, покращуючи захист організму від таких захворювань, як рак, діабет, хвороба Альцгеймера”, – додав фахівець.

Поповнювати запас вітаміну D. Медик стверджує, що даний вітамін тісно пов’язаний з імунітетом, допомагаючи Т-клітинному імунної відповіді організму при зіткненні з інфекціями. Він вказав на великий огляд досліджень, згідно з яким низький рівень вітаміну D корелює зі смертністю від різних причин, включаючи рак, серцево-судинні, інфекційні захворювання.

Вживати ягоди. Гілберт пояснює, що цей продукт насичений антиоксидантними речовинами, що впливають на поліпшення стану судинної системи і серця, зниження захворюваності на діабет.

«Дослідження в пробірках і на людях показують, що їх споживання допомагає підвищити чутливість до інсуліну, нормалізує його реакцію на вуглеводну їжу, що захищає клітини від високого рівня цукру в крові», – ділиться дієтолог.

Пити зелений чай. Гілберт констатує, що його споживання захищає ДНК, допомагає контролювати рівень цукру в крові. Згідно з оглядом семи досліджень за участю 286 701 людини, звичка пити зелений чай пов’язана зі зниженням ризику розвитку діабету на 18 відсотків. До того ж речовини напою сприяють зменшенню холестеринового нальоту в кровоносних артеріях і зниження кров’яного тиску.