Проблеми із засипанням і нічним відпочинком можуть мати зв’язок з тим, що людина їла у вечірній час. Дієтолог Хайдрун Шуберт, котрий представляє Баварський споживчий центр перерахував продукти, від яких бажано відмовитися за годину до того, як пора йти в ліжко.

Краще виключити з вечірнього раціону сиру їжу, включаючи салати. Зокрема, у випадку з овочами шлунку потрібен час на їх “сортування” і перетравлення, і поки йде “обробка”, травна система функціонує на повній швидкості. Також поганим рішенням для нічного перекусу стане шоколад. У його складі є фітохімічний теобромін, який надає на організм стимулюючу дію, подібно до кофеїну.

Знайшлося в списку дієтолога місце і для солодки, яка багата з’єднанням гліциризин. Воно впливає на водно-сольовий баланс, на тлі чого може підскочити тиск. Нерідко це призводить до легкої тривожності, а також труднощів при спробі заснути.

Відмовитися за годину до сну бажано від чаю, що стосується практично всіх видів напою. Особливо багато кофеїну в зеленому чаї. У чилі міститься капсаїцин, що прискорює обмін речовин і здатний приводити до спеки. Схожим ефектом відрізняється і імбир.