ГоловнаНовини Здоров'яНазвано звички, які згубно позначаються на нирках

Названо звички, які згубно позначаються на нирках

Малорухливість і зайва вага, безконтрольний прийом ліків, куріння. Деякі звички людей згубні для такого важливого органу, як нирки, констатують медики.

Нирки

Про те, як ми самі губимо організм, не завжди підозрюючи про це, фахівці розповіли на порталі «Рамблер/доктор».

Зокрема, ниркам шкодить неправильний спосіб життя і перш за все низька фізична активність, багатогодинне сидіння. Особливо це небезпечно при наявності надлишкової маси тіла, оскільки ці фактори вкупі збільшують тиск і можуть призвести до розвитку діабету другого типу – захворювання, яке займає перше місце в структурі причин термінальної хронічної ниркової недостатності.

Інша шкідлива звичка – приймати ліки, виходячи не з рекомендацій лікаря, а з власних міркувань. Найчастіше ми безконтрольно приймаємо знеболюючі. Тим часом, відзначають експерти, багато з цих ліків можуть порушувати правильну роботу нирок. Постійний прийом деяких медикаментів здатний стати причиною ниркової недостатності.

Читайте також:  Атеросклероз: як виявити смертельно небезпечні зміни в судинах?

Вживання енергетичних напоїв – звичка,яка міцно увійшла в життя багатьох молодих людей. Медики попереджають: компонент таурин, який міститься в таких напоях може накопичуватися в організмі і сприяти розвитку ниркової недостатності.

Крім того, фахівці закликають ретельно контролювати споживання алкоголю і відмовитися від сигарет. Спиртне, за їх словами, сприяє зневодненню організму, що загрожує збоєм в роботі нирок. Куріння, в свою чергу, є визнаним фактором підвищеного ризику розвитку хронічної ниркової недостатності.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News