Надмірне захоплення чаєм з цукром загрожує неприємними і небезпечними наслідками для організм. Про це попередила лікар-дієтолог Олена Соломатіна.

Експертка зазначила, що якщо включати в раціон чай з цукром в помірній кількості, то істотної шкоди для організму це не несе. Однак при надмірному захопленні є ризик розвитку небезпечних захворювань, в тому числі ожиріння і діабету.

Дієтологиня розповіла, що в деяких випадках солодкий чай забезпечує додатковою енергією, що пов’язано зі збільшенням вмісту глюкози в крові.

Випити такий напій можна перед серйозною розумовою активністю, наприклад, незадовго до іспиту, оскільки так вдасться підбадьоритися. Однак подібний ефект не є довгостроковим. Зазначила Соломатіна і що в чаї смак цукру погано помітний, через що багато додають його в занадто великих кількостях.

Читайте також:  Вчені визначили, як правильно змивати віруси з рук

Особливо небезпечні коливання цукру для людей в переддіабетичному стані або тих, у кого вже є діабет. Серед наслідків вживання солодкого чаю також розвиток карієсу.

Хоча в самому напої містяться захищають зуби від руйнувань речовини, цукор зводить весь позитивний ефект нанівець. Солодке середовище є сприятливим для розвитку ряду патогенів.

Якщо уникати коливань рівня глюкози, можна збільшити тривалість життя. Лікарка додала, що це актуально не тільки для людей з діабетом, але і для здорових громадян.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News