На даний момент хвороба Альцгеймера не піддається лікуванню, але є способи, здатні уповільнити її перебіг. Лікарі назвали три, що дозволяють призупинити розвиток цієї недуги.

Вчені протягом багатьох років працюють над розробкою ліків від хвороби Альцгеймера. Поки їм не вдалося істотно просунутися в цьому питанні, але зібрана в ході досліджень інформація дозволяє на певному рівні протистояти захворюванню, зупиняючи розвиток деменції і порушення когнітивних функцій.

Відомо, з моменту діагностування хвороби людина проживає від 4 до 8 років. У зв’язку з цим хворому і його близьким важливо знати всю інформацію про недугу, оскільки ці знання допоможуть допомогти продовжити людині життя і поліпшити його самопочуття, позбавивши від страждань. Лікарі назвали три способи, що дозволяють протистояти розвитку Альцгеймера.

Планове обстеження

Невролог Ольга Штанг розповіла, що зараз ніхто не може виявити це захворювання до появи клінічних симптомів. У зв’язку з цим дуже важливо звернутися до лікаря, щоб своєчасно виявити перші порушення в організмі і почати боротьбу з симптомами. Нерідко люди списують прояв недуги на втому, вважаючи, що порушення пам’яті викликані з перевтомою. Фахівці рекомендують не робити таких висновків, а відразу ж йти в лікарню на обстеження. Також вони нагадують, в першу чергу в групі ризику знаходяться ті, у кого в сім’ї були випадки Альцгеймера, оскільки хвороба є спадковою. Високі ризики зіткнуться з нею і у людей з серцево-судинними хворобами, гіпертонією і гіперхолестеринемією.

Перевірка еластичності стінки судин

Невролог Віктор Шахнович розповів, що в групу ризику потрапляють і ті, у кого стінки судин мають недостатню еластичність. Нерідко на їх стан впливає спосіб життя людини. Наприклад, через професійну діяльність в організмі можуть накопичуватися токсини, що впливають на судини. Якщо їх еластичність знизилася, кров доставляє в мозок менше кисню, і це призводить до голодування. В результаті цей орган починає раніше старіти і може початися розвиток хвороби Альцгеймера. Щоб цього не допустити, потрібно стежити за артеріальним тиском і його стрибками. Саме вони свідчать про наближення порушення здоров’я.

Мозок потрібно регулярно завантажувати роботою

Науковий співробітник факультету фундаментальної медицини МДУ Володимир Польщаков радить навантажувати мозок, щоб той регулярно перебував в активній фазі. Розумові вправи дозволяють істотно знизити шанси початку деменції. Ті, хто вправляються, вирішуючи різні завдання і розгадуючи кросворди хворіють на Альцгеймера рідше. При цьому експерт вказав, що спадковий фактор в даній ситуації грає не таку важливу роль, як прийнято вважати. Лише 10% пацієнтів мали в роду людей з цим захворюванням.

Джерело: 360tv