Стан найважливішого фільтруючого органу людського тіла-печінки-може погіршитися не тільки через велику кількість споживаних алкогольних напоїв.

Наша печінка контролює гормональний баланс, регулює метаболізм білків, жирів і цукру, накопичує вітаміни, виводить токсини – таким чином, здоровий стан цього органу просто життєво необхідно. Багатьом відомо, що печінки шкодить зловживання спиртним, проте викликати її патологічні стани здатна не тільки ця звичка.

“Хоча безконтрольний прийом спиртного дійсно руйнує цілісність тканин печінки, деякі звички і без всякого алкоголю здатні сприяти цирозу печінки або її ожиріння, що збільшує ризик фіброзу, цирозу і раку”, – цитує дослідників видання Focus (Німеччина).

Експерти назвали три поширені звички, які руйнують печінку поза всяким зв’язком з алкоголізмом.

Любов до фруктів. Люди часто трепетно стежать за споживанням жирів і тільки дуже небагато звертають увагу на вміст фруктози в їх раціоні. Тим часом, різні дослідження показують, що фруктовий цукор (фруктоза) збільшує ризик ожиріння печінки, коли вживається у великій кількості. В цьому плані звичка раз у раз перекушувати фруктами нітрохи не менш шкідлива, ніж пиття газованої води.

Прийом ліків. Всі медикаменти, які ми приймаємо, розщеплюються печінкою. Звичка використовувати ліки самодіяльно без консультації з лікарем, прагнення щось приймати “для профілактики” руйнують печінку і без всякого алкоголю. Якщо ви використовуєте ліки і помічаєте такі симптоми, як втома, втрата апетиту, дискомфорт у верхній частині живота, – потрібно обов’язково обговорити це з медичним працівником.

Малорухливість. Недолік руху і фізичних навантажень сприяють тому, що надлишки жиру в організмі відкладаються не тільки під шкірою, але також навколо внутрішніх органів, включаючи печінку. Серед іншого жирова тканина виділяє речовини, що діють як посередники запалення. Таким чином, крім ожиріння печінки можуть більш глибокі патологічні зміни її тканин – наприклад, рубцювання.