Медик рекомендує у віці повністю виключити з раціону продукти з високим ступенем обробки.

Закордонний дієтолог Бланка Гарсіа розповіла про те, яким має бути раціон харчування людей після 60 років, якщо їм необхідно скидати зайву вагу та підтримувати стрункість. Рекомендації фахівця опублікував журнал Eat This, Not That!

Одна з порад: потрібно мінімізувати кількість або повністю виключати з харчування продукти, що піддаються ультраобробці, у вигляді напівфабрикатів, чіпсів, печива, випічки, морозива.

«У більшості цих продуктів відсутні якісні інгредієнти та поживні речовини, які сприяють відновленню клітин та тканин. Ці продукти містять велику кількість рафінованих вуглеводів, барвників та цукру, призводять до збільшення ваги та порушення балансу поживних речовин в організмі», – пояснила доктор Гарсіа.

Для підтримки стрункості після 60 років важливо вживати достатньо білка, наголосила експерт. Дієтолог зауважила, що дослідженню підтверджується користь для здоров’я від присутності в раціоні різноманітних джерел білка. Крім яєць, що дають білок, риби, м’яса (рекомендуються пісна яловичина, птах), важливо є рослинний білок, присутній в сочевиці, квасолі, гороху, кіноа, грибах, тофу.

Також медик радить вживати цільне зерно, цільнозерновий хліб, бурий рис, макарони, виготовлені із твердих сортів пшениці. Крім цього, слід пити воду «дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Nutrition, показало, що вживання достатньої кількості води сприяє втраті ваги та зниженню факторів ризику ожиріння та діабету другого типу», – поділилася дієтолог.