Хоча гречка має ряд корисних для організму властивостей, їсти її щодня не варто. На це вказала в бесіді з журналістами лікар-гастроентеролог і дієтолог Нурія Діанова.

Фахівець зазначила, якщо щодня налягати на гречку, то таким чином формується обмежена харчова поведінка. Є безліч інших круп і гарнірів зі складними вуглеводами, включаючи картоплю і кіноа.

Діанова підкреслила, що раціон повинен бути різноманітним, щоб з нього надходила максимальна кількість корисних і поживних речовин. Оптимально вживати гречку двічі на тиждень.

Протипоказаний продукт при проблемах з підшлунковою залозою, або ж його потрібно сильно розварювати, щоб каша ставала м’якою і не навантажувала травну систему. Чи не їдять гречку відразу після операцій на шлунку, а також при наявності алергії на це блюдо.

Читайте також:  4 продукти для зниження ризику розвитку раку – рекомендації лікаря

Відрізняється каша і корисними властивостями, її можна додавати в раціон при діабеті за рахунок хорошого глікемічного індексу. Вона не дуже швидко підвищує рівень глюкози, на тлі чого і коливання цукру менше. У складі продукту містяться білок, що відносяться до групи B вітаміни, клітковина, а також марганець і залізо.