Нутриціолог Любов Піщалкіна пояснила, чому у багатьох людей «на нервах» починає рости живіт. Виявляється, у всьому винний кортизол.

Кортизол – це гормон стресу. Коли він надміру, тіло швидше зношується і старіє. Особливо сильно кортизол б’ють по судинах і серці. А ще від кортизолу зростає живіт! І підступність у тому, що позбутися кортизолового живота за допомогою дієт та тренувань не вдасться.

«Кортизол – захисний гормон. Коли ми в небезпеці, нам потрібні сильні ноги-руки, щоб бігти, і жир запас на голодний день. Накопичений жир захищає життєво важливі органи та забезпечує харчування. Живіт – ідеальне місце», – пояснює експерт.

Сучасне життя важко уявити без стресу, тому кортизол часто затримується у нашому тілі. Як наслідок, дедалі більше молодіють хвороби старості: цукровий діабет, остеопороз, серцево-судинні патології.

Під вплив кортизолу організм працює практично на знос. Але його руйнівну дію можна зменшити. Для цього постарайтеся не занурюватися у стрес із головою. Якщо неприємна ситуація неминуча, не мусируйте та не обговорюйте її у подробицях. Обмежте спілкування з недовірливими людьми та панікерами.

Намагайтеся спати як мінімум 8 годин на добу. Щоб швидко заспокоїтися, використовуйте дихальні практики, вони також допоможуть зробити живіт плоскішим.

Найчастіше будьте на сонці та на свіжому повітрі. Харчуйте повноцінно – в раціоні має бути достатня кількість білків та жирів, а також мікроелементів.