Сонце являє серйозну загрозу для наших очей. Тому їх слід оберігати від дії ультрафіолетових променів. У даній статті ми розповімо про хвороби, які можуть чекати вас, якщо ви не будете дотримуватися рекомендації по збереженню здоров’я зору.

Синдром сухого ока

Серед симптомів, які вкрай неприємні, — печіння і біль в очах, відчуття, що там є чужорідне тіло, подразнення очей, сльозотеча, утруднення при носінні контактних лінз. Це поступово провокує погіршення зору.

Є безліч причин, через які утворюється симптом сухого ока. Однією з найпоширеніших є уповільнення утворення сльози слізними залозами. Як правило, це трапляється при старінні, у жінок в період менопаузи. Але нерідкі випадки, коли синдром сухого ока виникає через вплив навколишнього середовища, зокрема, сонячного світла.

Як правило, симптоми стають відчутнішими з кожною годиною і наростають у міру закінчення дня. Причина такого синдрому в тому, що слізна рідина перестає накопичуватися і провокує болі. Якщо не вживати заходів, то можуть виникнути серйозні ускладнення.

Для позбавлення від захворювання потрібно усунути причину висихання, уникати приміщень з високою температурою, впливу вітру і сонця, потрібно носити сонцезахисні окуляри на вулиці. Також використовуються очні краплі, які може призначити тільки офтальмолог.

Снігова сліпота

Це захворювання має наукову назву «офтальмія». Снігова сліпота виникає внаслідок опіку кон’юнктиви і рогівки ока ультрафіолетовими променями сонця, відбитими від снігових кристалів. Досить часто це виникає у весняний час, коли сніг починає танути, а відбита здатність снігового покриву збільшується. Довгий час дії ультрафіолетових променів на сітківку очей призводять до сніжної сліпоти. Симптоми: різкий біль в очах, сльозотеча, світлобоязнь. Це може перерости в короткочасну повну втрату зору.

Читайте також:  Названий один із найкорисніших напоїв для серця

Щоб уникнути цього захворювання, необхідно носити сонцезахисні окуляри, які пропускають 5-10 відсотків світла і поглинають ультрафіолет. У окулярів повинні бути великі лінзи, щоб вони могли захистити від будь-якого випадкового попадання світла.

Птеригіум

Тривалий вплив ультрафіолету провокує птеригіум. З боку видно конуса наростання (трикутника) непрозорої кон’юнктиви на прозору рогівку. Зір поступово погіршується, а коли кон’юнктива повністю закриває зіницю, настає сліпота. Вчені стверджують, що схильність до захворювання залежить від місця проживання людини, а також від його професійної діяльності. При цьому чоловіки схильні до ризику зіткнутися з птеригіумом набагато сильніше.

У числі причин утворення птеригіума — перебування на відкритому повітрі понад п’ять годин на день. До цього також призводять постійна сухість очей і хронічних кон’юнктивіт. Дуже часто хвороба протікає без симптомів. Але в цілому пацієнти скаржаться на косметичний дефект, сухість очей, зниження гостроти зору. Лікування може бути тільки хірургічним.

Читайте також:  Міфи про целюліт: чому "апельсинову кірку" не треба лікувати
Катаракта

При катаракті виникає помутніння кришталика, це патологічні стан. При цьому захворюванні перед очима постають немов літаючі мушки, двоїння або фарбування предметів у жовтий колір. При повному помутнінні розвивається сліпота, але може спостерігатися різний ступінь розладу зору. За статистикою, в 2010 році кількість людей, які частково втратили зір, становить 35,1 мільйона, а повністю осліплих — 20,8 мільйона.

Найбільш частими симптомами є зниження гостроти зору. При розвитку катаракти на периферії кришталика, у пацієнта може взагалі не бути змін в зорі. Подібний стан виявляють в основному зовсім випадково на плановому огляді у офтальмолога. Також серед симптомів можуть бути: зміна кольору зіниці (він стає білястим, жовтуватим або сіруватим), погіршення кольоросприйняття, непереносимість яскравого світла і зменшення зору в темний час доби, поява відблисків, ореоли, плям, штрихів, а також швидка стомлюваність очей. Саме жахливо, що запобігти це захворювання неможливо. Однак відстрочити його настання все-таки можна. Для цього необхідно захищати очі від сонячного світла, не курити і не пити алкоголь, дотримуватися збалансованої дієти.

Кератит

При кератиті виникає больовий синдром, який може бути різної вираженості — від помірного до сильного болі. Також у пацієнта помічають почервоніння склер, порушення блиску поверхні рогівки, рогівковий синдром (світлобоязнь), блефароспазм (спастичне змикання повік) і сльозотеча. Крім того, спостерігаються помутніння рогівки, а іноді зниження чутливість. Найбільш часто кератиту сприяють наявність стороннього тіла з рогівки або кон’юнктиви, синдром сухого ока, вплив сильного джерела світла, у тому числі сонячні промені, віруси, бактерії і грибки, а також неправильне носіння контактних лінз.

Читайте також:  Провали пам'яті не головний симптом: як починається судинна деменція
Кератокон’юнктивіт

Важкі опіки можуть спровокувати не тільки асептичне запалення не тільки кон’юнктиви, що покриває зсередини верхню і нижню повіку, але і рогівки. В такому випадку мова йде про кератокон’юнктивіт. При цій хворобі виникають дрібні бульбашки і виразки, які супроводжуються болем і погіршенням загального стану.

Щоб захистити себе від цих страшних захворювань, варто застосовувати деякі заходи. В першу чергу на сонці потрібні якісні окуляри. Тому не забувайте про них не тільки в літні дні, але навіть у зимовий час, коли сонце не менш небезпечно для здоров’я очей.

Крім того, ви можете зберегти свій зір, дотримуватися простих правил. Необхідно кинути шкідливі звички, такі як куріння і зловживання алкогольних напоїв), варто частіше гуляти, але завжди носити сонцезахисні окуляри, дотримуватися правильного харчування, включаючи в раціон чорницю, зелень, більше ягід, фруктів і овочів. Також не забувайте вести активний спосіб життя.