Дієтолог-нутріціолог Аліса Олефіренко розповіла, які вітаміни та з якого віку важливо приймати чоловікам для збереження здоров’я та довголіття.

Багато представників сильної статі вже з 30 років починають стикатися зі зниженням працездатності, активності та витривалості; з’являються різні патології серцево-судинної системи.

«Справа не у віці. Справа у зниженні чоловічого гормону тестостерону. Його вироблення, а також загальне здоров’я чоловіка можна підтримати вітамінами та мінералами», — каже фахівець.

Які ж вітаміни дуже важливо приймати чоловікам? Один з найголовніших нутрієнтів – це вітамін С. Він має велике значення для збереження чоловічого здоров’я та якісних характеристик насіннєвої рідини.

Не менш важливий компонент із розряду мінералів — цинк. Цей елемент відповідає за збереження генетичного матеріалу.

На фертильність чоловіка (здатність до запліднення) прямий вплив надає вітамін Е. Однією з причин чоловічої безплідності може стати дефіцит селену, тому важливо заповнювати його недолік.

Також не завадить додати до вітамінного «меню» чоловіка магній (природний антидепресант та заспокійливий засіб для підтримки нервової системи), вітамін D (зменшує ризики росту пухлинних клітин передміхурової залози), йод (ключовий елемент для повноцінної роботи щитовидної залози).