Дієтолог Антоніна Стародубова розповіла, що незбалансовані обмежувальні дієти призводять до зниження імунітету та стійкості до захворювань. Бажання якнайшвидше позбутися зайвих кілограмів є однією з найпоширеніших помилок і здатне підірвати здоров’я.

Для міцного імунітету слід забезпечувати організм усіма необхідними харчовими речовинами – білками, жирами, вуглеводами, вітамінами та мінералами. Так, експерт зазначила, що зниження імунного захисту організму, у тому числі до сезонних захворювань, може спричинити нестачу білка. Вона порадила віддавати перевагу нежирним сортам м’яса та птиці. Наприклад, яловичині, кролику, курчаті, індичці, рибі та молочним продуктам зниженої жирності. За словами Стародубової, вони дають змогу забезпечити організм необхідною кількістю повноцінного білка.

Крім нежирних сортів м’яса, можна включити до раціону різні бобові – це джерело рослинного білка та клітковини. Також слід їсти не менше 400 г різних овочів, зелені, фруктів та ягід на день. Вони дозволяють забезпечити організм вітамінами та мінеральними речовинами. Крім того, клітковина, вітаміни та мінеральні речовини містяться в продуктах із цільного зерна. Це каші, злаки, хліб зерновий чи з висівками, макаронні вироби із твердих сортів пшениці.

Дієтолог також зазначила, що незбалансоване харчування та відмова від здорової їжі можуть призвести не лише до зниження імунітету, а й до цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, а також до передчасної смертності.