Дієтолог Світлана Панченко розкрила наслідки щоденного вживання кави, а також поділилася, що трапиться з організмом у разі повної відмови від даного напою. Помірне розпивання може мати і свої переваги.

Панченко радить всім хоча б на пару тижнів в якості експерименту відмовитися від кави. Напій здатний порушувати шлункову секрецію, на тлі чого залізо і білки, які надходять з їжею засвоюються не так добре.

Патогенна мікрофлора в кишечнику навпаки отримує можливості для розростання. У деяких вживання кави тягне за собою викид жовчі. Позитивним такий момент стане для тих, хто страждає від запорів.

Читайте також:  Речовини у складі рідин для вейпів можуть викликати незворотні зміни у легенях

Однак стрімка “евакуація” харчової грудки заважає кишечнику отримувати звідти всі корисні речовини. Попутно напій стимулює ЦНС і веде до підвищення тиску. Плюс від цього видно для гіпотоніків, але для осіб з нормальним тиском часте розпивання кави загрожує підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних недуг.

Корисними будуть дві або три чашки якісного зернового напою в день, вони допоможуть стимулювати вироблення відомого в якості гормону радості серотоніну і підняти настрій.

Зловживання загрожує проблемами зі сном, підвищеною дратівливістю. Хоча кава служить антиоксидантом, при частому вживанні тягне за собою вимивання мінералів з організму. Нагадала Панченко і що напій викликає звикання.

Читайте також:  101-річний невролог поділився секретом довголіття