Дієтолог Світлана Панченко розкрила наслідки щоденного вживання кави, а також поділилася, що трапиться з організмом у разі повної відмови від даного напою. Помірне розпивання може мати і свої переваги.

Панченко радить всім хоча б на пару тижнів в якості експерименту відмовитися від кави. Напій здатний порушувати шлункову секрецію, на тлі чого залізо і білки, які надходять з їжею засвоюються не так добре.

Патогенна мікрофлора в кишечнику навпаки отримує можливості для розростання. У деяких вживання кави тягне за собою викид жовчі. Позитивним такий момент стане для тих, хто страждає від запорів.

Однак стрімка “евакуація” харчової грудки заважає кишечнику отримувати звідти всі корисні речовини. Попутно напій стимулює ЦНС і веде до підвищення тиску. Плюс від цього видно для гіпотоніків, але для осіб з нормальним тиском часте розпивання кави загрожує підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних недуг.

Корисними будуть дві або три чашки якісного зернового напою в день, вони допоможуть стимулювати вироблення відомого в якості гормону радості серотоніну і підняти настрій.

Зловживання загрожує проблемами зі сном, підвищеною дратівливістю. Хоча кава служить антиоксидантом, при частому вживанні тягне за собою вимивання мінералів з організму. Нагадала Панченко і що напій викликає звикання.