Трудоголізм – це не тільки тема для вивчення, але і хвороба, яка вимагає кваліфікованого лікування. Такої думки дотримується бізнес-психолог, поліграфолог Максим Коваленко.

За його словами, відсутність відпочинку загрожує загальним виснаженням-як моральним, так і фізичним. Проблема полягає в тому, що в суспільстві це не оцінюється як загроза, незважаючи на серйозні наслідки.

Коваленко підкреслив, що людина, повністю занурена в роботу, рано чи пізно втрачає свої інтереси і менше приділяє часу сім’ї. В результаті робота стає нав’язливою ідеєю, пише Nation News.

Що стосується причин трудоголізму, то Коваленко вважає, що це – питання страху. “Враховуючи наш швидкоплинний час, народ просто боїться щось не встигнути. Особливо ті, хто живуть в мегаполісах. Вони бояться, що їх місце швидко займе хтось інший”, – зазначив психолог. В результаті багато людей роками живуть в стані неврозу через страх зупинитися.

Читайте також:  Стало відомо, про вплив телефонних додатків на пам'ять

А страх, у свою чергу, з’являється тоді, коли людина не впевнена в собі, додав Коваленко. Тому зі своїми страхами і проблемами необхідно працювати. “Всі як в божевільному сні кудись поспішають без вихідних, не бачачи життя”, – констатував фахівець.

Він зазначив, що для повноцінного відпочинку потрібно прибрати всі подразники, в тому числі телефон та інтернет. Інакше відпочинок не принесе повного відновлення сил.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News