Проблеми з фігурою нерідко виникають через підвищений апетит. Іноді люди їдять у неурочний час чи більше, ніж треба. Ситуацію можна виправити, якщо вживати продукти, що зменшують почуття голоду, розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатина.

За словами медика, коли організму не вистачає поживних речовин, у верхніх відділах шлунка починає вироблятись гормон грелін. Саме він і хоче поїсти. Чим довше ми їмо, тим більше виробляється греліну і, тим більше почуття голоду відчуває людина, пояснила Соломатина. Вона зазначила, що якщо хочеться їсти між їдою, то це означає, що останній прийом був неповноцінний, тому організм вимагає заповнити дефіцит калорій.

Овочі

Як розповіла дієтолог, в овочах міститься багато клітковини, яка заповнює шлунок. “Продукти, багаті водою та клітковиною, притуплюють апетит. Наприклад, огірки”, – зазначила вона. До того ж, як зазначила лікар, в огірках міститься хлорогенова кислота, яка сприяє схуднення. Соломатина рекомендує включати в раціон томати, пекінську капусту, зелені салати та селеру.

Тепла їжа

Така їжа значно знижує в крові рівень греліну, і в людини, що худне, пропадає бажання поїсти. Якщо нашвидкуруч перекусити бутербродами або чіпсами, протягом якогось часу відчувається ситість, але через годину-другу знову захочеться їсти. Найкорисніше, за словами Соломатиної, овочеві супи. “У супі з овочів багато води, яка створює об’єм, а тепло заспокоює стінки шлунка”, – пояснила лікарка. Вона рекомендує їсти суп із цільнозерновим хлібом із борошна грубого помелу. Така страва дозволить надовго забути про почуття голоду, навіть якщо у супі не було м’яса, уточнила вона.

Какао з корицею та чай з молоком

Какао є досить поживним, і в той же час у ньому немає такої кількості калорій, як у більшості десертів. А кориця за рахунок ароматичних властивостей “обманює” мозок та шлунок. Молоко все ж таки має жирність. Соломатина стверджує, що після таких напоїв апетит зменшується. Їх корисно пити і в тому випадку, якщо не хочеться зловживати солодким чи борошняним. До того ж, їх прийнято пити теплими. А от від газировок або магазинних соків все ж таки варто відмовитися, підкреслює лікар. Фахівець попередила, що вони лише додадуть калорій та затримають жир в організмі. Однак холодні напої без цукру доречні в спеку, але пити їх краще окремо від їди.

Яйця та кедрові горіхи

У цих продуктах багато білка, який також допомагає продовжити відчуття ситості. Однак дієтолог не рекомендує замінювати яйцями та горіхами повноцінний прийом їжі.