Дослідники з Федеральної політехнічної школи Швейцарії в Лозанні знайшли спосіб керувати жиром в тілі, який за оцінкою експертів може стати найефективнішим способом схуднути. Результати нової роботи фахівців опубліковані в науковому журналі Nature.

В останні роки наука зайнята активним пошуком найбільш ефективних заходів у боротьбі з ожирінням, тим більше, що дієти так і не довели своєї результативності в цьому питанні. Вчені пропонують впливати на системи самого організму, – наприклад, активізуючи якісь сигнальні механізми, які спонукають його швидше спалювати зайві калорії.

В рамках нового дослідження були проведені експерименти на мишах, які показали: запустити процес схуднення в тілі можна, якщо змусити звичайні жирові клітини трансформуватися в бурий жир. Бурий жир зустрічається в основному в тканинах немовлят і дитинчат тварин, він забезпечує швидку витрату калорій і за рахунок цього – тепло тіла. Але з віком бурий жир зникає, зате накопичується білий жир, у якому зберігаються поживні речовини і через який особливо активно ростуть боки, стегна і живіт.

Швейцарські вчені знайшли в тілі мишей особливу групу клітин, яка впливає на поведінку жирової тканини в цілому. Коли ці клітини змусили бути більш активними, у гризунів повністю припинилося формування білого жиру в їх організмі. В тілі людини, як виявилося, вони теж присутні.

Можливість маніпулювати даними клітинами на думку вчених відкриває багато перспектив – таким чином, вважають вони, можна домагатися не тільки схуднення.

«Контроль над швидкістю формування жиру важливий не тільки для поліпшення метаболізму людини, але і для уповільнення старіння, так як багато тканин нашого тіла з віком накопичують в собі жир», – зазначили у зв’язку з цим автори роботи.

Джерело: МедікФорум