Пробіотики і пребіотики допомагають підтримувати корисні бактерії, які відповідають не тільки за хороше травлення, але і за наш настрій.

Від здоров’я кишечника і його нормальної роботи залежить не тільки наше фізичне самопочуття, але навіть настрій і ризик депресії. Чим краще і регулярніше працює наш шлунково-кишковий тракт, тим ми активніші, бадьоріші, енергійніші і тим краще ми себе почуваємо. Одна з умов здоров’я кишечника – нормальна робота “корисних” бактерій. Щоб підтримувати їх достатню кількість і якість, варто частіше їсти продукти, багаті пробіотиками. І, на щастя, це не тільки йогурт!

Варений рис, картопля або макарони

Ура, тепер це офіційно: крохмальні продукти дуже корисні не тільки для нашого здоров’я, але і для фігури. Але є одна невелика хитрість: для максимальної користі їх треба відварити, охолодити, потім розігріти, знову остудити і тільки після цього з’їсти. Після подвійного охолодження в рисі, картоплі або макаронах утворюється стійкий крохмаль – пребіотик, тип неперетравлюваних вуглеводів, який діє як їжа для кишкових бактерій, стимулюючи їх зростання. Крім того, стійкий крохмаль допомагає підвищити чутливість до інсуліну, тим самим знижуючи ризик діабету: так що вчорашня відварна картопля – це дуже здорова і корисна їжа!

Читайте також:  Небезпечним для печінки назвали популярний у всьому світі напій

Кефір

Цей кисло-молочний напій допомагає не тільки збільшити число корисних бактерій, але і полегшує харчову алергію, а також захищає серце. Крім того, кефір — один з небагатьох продуктів, в якому містяться природні шлунково-кишкові ферменти. Так що стакан кефіру з ранку і перед сном-обов’язково!

Зелені банани

Ще одне джерело стійкого крохмалю, який допомагає підтримувати необхідну кількість корисних бактерій. Крім того, в зелених бананах багато розчинних і нерозчинних волокон, вітамінів і мінералів. У підсумку ці фрукти підтримують здоров’я кишечника, серця, судин і навіть кісток — так що не чекайте, поки дозріють, їжте зеленими!

Читайте також:  Вчені пояснили, як істотно знизити ризик діабету

Квашена капуста

Зима – саме час готувати і їсти квашену капусту. Вона не тільки багата вітаміном С, але і містить багато пробіотика, який підтримує здоров’я нашого кишечника. До речі, якщо у вас є симптоми тривожного розладу, депресії або ви просто переживаєте підвищений стрес, квашена капуста допоможе вам заспокоїтися і прийти в норму: корисні бактерії, «виробництва» яких допомагає капуста, виробляють до 80% всього серотоніну, який і допомагає нам відчувати себе щасливими і бадьорими.

Часник

Так-так, не тільки засіб від застуди: в свіжому часнику багато пребіотиків, якими харчуються корисні кишкові бактерії. Дослідження, результати якого були опубліковані у виданні Food Science and Human Wellness, показало, що вживання часнику — ефективний спосіб запобігання багатьох шлунково-кишкових захворювань.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News