Медики вважають, що COVID-19 може викликати інфаркти та інсульти, впливаючи на згортання крові.

Американські лікарі виявили рідкісний симптом коронавірусу, який може стати першим і останнім. Особливо це стосується молодих пацієнтів, до 40 років. Цей симптом – інсульт. Також коронавірус може стати причиною інфаркту та інших проблем з серцево-судинною системою.

Фахівці помітили, що під час пандемії в США різко зросла кількість серцево-судинних патологій у людей до 40 років. Згідно з лікарняною статистикою, кількість звернень та екстрених госпіталізацій зросла в сім разів, порівняно з тим же періодом минулого року. І в порівнянні з 2018 роком теж.

Оскільки вже відомо, що коронавірус вражає різні органи і системи організму, лікарі знайшли зв’язок – патоген здатний провокувати гіперкоагуляцію, тобто, підвищене згортання крові. Це загрожує тромбами, які мають звичай відриватися і ставати причиною катастрофи.

При цьому в найбільшій небезпеці безсимптомні і малосимптомні хворі – вони або взагалі не отримують нікого лікування і не знаходяться під медичним контролем, або лікуються вдома. Як відомо, при інфаркті та інсульті вкрай важливо швидко отримати медичну допомогу, що для пацієнтів поза стаціонарами в сьогоднішній ситуації досить складно через завантаженість швидких.

Та й самі пацієнти, відчувши нездужання, не поспішають звертатися за допомогою. Найчастіше молоді люди навіть не вірять, що у них може бути інфаркт або інсульт, хоча насправді це не така вже й рідкість.