Фрукти прийнято вважати невід’ємною частиною дієтичного раціону. Тим часом , їх вживання пов’язане з масою нюансів , про які знають далеко не всі . Це незнання призводить до того , що у любителів фруктів вага не знижується , а , навпаки , зростає.
 
Вважати фрукти шкідливими , звичайно, не можна – кожен їх вид містить у собі корисні для здоров’я мікроелементи. Проблема в тому , ЯК їдять фрукти.
 
Наприклад, американські дослідники з’ясували , що чим більше в раціоні харчування фруктів , тим вища ймовірність того , що у людини з’явиться зайва вага. Виявилося , що активне поїдання фруктів не заспокоює відчуття голоду , а псує механізм насичення. Відбувається це через велику кількість глюкози і фруктози , які провокують розбалансування інсуліну , що змушує людину більше їсти.
 
Вчені з Лондона прийшли до висновку , що велике значення в плані ваги має і те , в який час люди їдять фрукти. На їх думку , тим , хто прагне до стрункості , фрукти потрібно їсти не просто помірно , а строго в першій половині дня. Справа в тому , що до вечора обмін речовин в організмі сповільнюється , і якщо є солодкі фрукти , то цукор з них не буде засвоюватися в потрібній мірі – замість цього він буде відкладатися в жировий прошарок. І чим частіше налягати на фрукти в другій половині дня , тим товстішою буде талія.
 
Крім того , солодкі фрукти перевантажують підшлункову залозу. Дієтологи застерігають : чим більше з’їдати солодких фруктів , тим вищим стає ризик розвитку цукрового діабету.
 
Що стосується кислих і кисло-солодких фруктів , то від їх вживання краще утриматися , так як вони стимулюють апетит (кислоти, які в них містяться щосили активізують вироблення шлункового соку). Після свіжого яблука виникає бажання більш щільно поїсти , а у вечірній час це ні до чого .
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Факти про шкідливу повсякденність

Читайте також:  Лікар назвав яблука ідеальним продуктом для зниження холестерину

Дієтологи вважають , що ідеально використовувати в якості другого сніданку ( приблизно в 11-12 годин) несолодке яблуко , помірно стиглий банан або персик . При цьому вживання фруктів завжди має співвідноситися із загальним станом здоров’я . Так , яблука , що містять багато кислот , які подразнюють шлунок , навряд чи будуть доречні на столі у людей з проблемами цього органу. Також вчені попереджають про те , що з фруктами в організм надходять речовини – тригліцериди , які підвищують ризик загострення серцево-судинних захворювань. Тому при хворобах серця і судин краще віддати перевагу овочам.