Як правило , з початком весни все частіше можна почути про те , що організму не вистачає вітамінів. Медики вказують на необхідність підживлювати організм корисними речовинами в перехідний період , і багато хто з нас вирішують проблему просто – йдуть в аптеку і купують вітаміни. Між тим, учені попереджають: безконтрольний прийом таких препаратів може завдати серйозної шкоди здоров’ю.
 
Вітамін А. 15 років тому експерти зі Всесвітньої Організації охорони здоров’я (ВООЗ) обережно висловлювалися про те , що каротиноїди не варто приймати самостійно , так як їх активність в організмі людини здатна впливати на процеси, що ведуть до раку . Обережно – в силу того , що точних даних про те , як це відбувається , наука не володіла , просто були дослідження , які змушували лікарів насторожено ставиться до синтетичного вітаміну А.
 
Роботи , які були проведені вченими в останні роки , лише підтверджують можливість ненатурального бета- каротину в надмірній дозі провокувати зростання пухлин.

Читайте також:  Ендокринолог назвала продукти, які не рекомендується вживати з кавою

Вітамін Е. Його часто називають «вітаміном краси і молодості» для жінок – він служить профілактикою зморшок, позитивно впливає на стан волосся і шкіри. Але багато хто не знає, що перевищення дози цього жиророзчинного вітаміну може погано позначитися на функціях серцево-судинної системи – про це говорить ряд зарубіжних досліджень.

Кальцій оберігає від остеопорозу та інвалідності – нормальний рівень цього мінералу в організмі пов’язують з високою тривалістю життя. Але також вчені з’ясували, що постійний прийом кальцію літніми людьми може привести до такого стану як гіперкальціємія. Для нього характерні крихкість судин, «вапнування» нирок і судин.

Читайте також:  6 поширених помилок у душі

Вітамін D, як багато хто знає, допомагає запобігати рахіту у дітей, а організму дорослих людей цей вітамін допомагає краще засвоювати кальцій. У той же час є й зворотна сторона медалі – надлишковий прийом вітаміну D може спровокувати стрибок тиску, викликати нудоту і слабкість, порушити звичний механізм апетиту.

Аскорбінка . Є популярний рецепт лікування застуди та грипу – прийняти при перших симптомах нездужання « ударну » дозу (його іноді рекомендують навіть лікарі) . Ідея такої терапії виникла завдяки нобелівському лауреату доктору Лайнусу Паулінгу , який був упевнений в чудесні властивості гіпердози вітаміну С. Однак багато сучасних дослідників говорять про те , що приймати аскорбінки у великих кількостях небезпечно – є ризик заробити розлад кишечника , алергію і серйозно нашкодити судинах.

Читайте також:  Лікар назвала здатні шкодити організму корисні продукти

Так що ж робити , дозволяти організму самому вирішувати , як бути з нестачею вітамінів ? Насправді , підтримувати його в складний сезонний період необхідно , але краще з розумом. Американська дієтична асоціація з цією метою радить постачати організм вітамінами , – але тільки за рахунок їжі. Що стосується використання готових вітамінів , їх прийом повинен залежати від індивідуальної оцінки харчування , вважають експерти. Для цього необхідно здати аналіз на біохімію крові – він дозволить зрозуміти , яких вітамінів справді не вистачає .