Залишки їжі, зубний камінь, зубний наліт: зубна щітка пов’язана з усіма цими неприємними речами в роті кожен день. Однак її не слід дезінфікувати – заради здоров’я зубів.

Зубна щітка не потребує додаткового миття зі спеціальними засобами кожен день. Насправді очищення оцтом, дезінфікуючим засобом або миючим засобом навіть контрпродуктивне, попереджає Кельнський стоматолог Йохен Шмідт.

Краще зберігайте щітку функціональною якомога довше

Залиште щітку в спокої, тому що при такому щоденному чищенні, щетинки перетираються – і вже не видаляють зубний наліт належним чином. Якщо ви дійсно хочете почистити щітку, ви повинні покласти її в антибактеріальну рідину для полоскання рота на 15 хвилин, розповідає стоматолог.

Читайте також:  Як знизити шкоду від сидячої роботи

Але краще міняти її регулярно: нову зубну щітку або нову головку щітки слід використовувати не довше трьох місяців.

Ви також повинні ретельно промити щітку в теплій воді до і після чищення. Коли вона не використовується, найкраще зберігати щітку догори дном в стакані для зубної щітки, але не тоді, коли щетинки ще вологі – це ідеальне живильне середовище для мікробів.

На відміну від зубної щітки, кружка для зубної щітки повинна час від часу потрапляти в посудомийну машину. Тому що там швидко осідають бруд і вапняний наліт – а разом з ним і мікроби.

Читайте також:  Як правильно готувати картоплю, щоб вона була корисною для здоров'я