Новорічні свята можуть поставити хрест на дієті або підштовхнути людину до надмірностей, які потім перетворяться на проблеми зі здоров’ям. Але, за словами фахівців, можливо зберегти традиційний святковий стіл, при цьому не завдаючи великої шкоди здоров’ю. Співробітники Сибірського державного медичного університету (Сібгму) радять трохи змінити рецепт салату олів’є, пише РИА “Новости”.

Отже, вони пропонують відмовитися від солоних, маринованих огірків в салаті. Хоча такі огірки не настільки калорійні, вони небезпечні високим вмістом солі. А сіль, як відомо, підвищує кров’яний тиск і провокує набряки. До того ж, як будь-який інший пересолений і пряний продукт, вони пробуджують надмірний апетит, констатують дієтологи.

Що стосується майонезу, який явно не відноситься до корисних продуктів, дієтологи допускають його використання. Проте вони роблять ставку на майонез, приготовлений вдома. А замість ковбаси (джерело солі і трансжирів) або інших оброблених м’ясних продуктів, в олів’є краще додавати відварне м’ясо (індичку, курячу грудку).

Джерело: Meddaily