Приймаючи ліки, мало хто з нас замислюється які напої підходять для запивання, а які не можна вживати категорично. Про наслідки розповів фахівець.

Гастроентеролог Анна Маркова назвала кілька рідин, які не можна вживати разом з ліками.

Перший у цьому антирейтингу значиться алкоголь. Алкоголь негативно впливає на печінку і слизову шлунка. Змішуючи його з ліками, які також не цукор, травній системі наноситься додатковий шкоди. Крім того, алкоголь може знижувати або посилювати фармакологічний ефект препаратів.

У другому списку шкідливості значиться кава. Цей напій також не підходить для запивання таблеток. Вся справа в кофеїні, який тонізує нервову систему і підвищує кислотність шлунка. Якщо запивати нею аспірин або схожі по дії ліків, то є ризик заробити ерозію або виразку шлунка.

На третьому місці-чай. Він поганий супутник таблеток через танін, що міститься в ньому. Він здатний послаблювати ефект у цілого ряду препаратів.

– Крім того, не варто вживати молоко, цитрусові соки і газовані напої, – розповідає гастроентеролог. – Краще всього підходить звичайна вода. Краще всього запивати рясно – не менш 200 мл.

Джерело: 7mednews