Сосиски необхідно варити всього 20 секунд з моменту закипання. Про це розповіли дієтологи Вероніка Черанева та Ірина Бородіна.

Виробники стверджують, що сосиски корисні для організму: вони благотворно впливають на шкіру і допомагають поліпшити роботу мозку. Ці слова спростувала Вероніка Черанева. Як пояснила дієтолог, в 100 грамах цього м’ясного продукту міститься 0,9-3% добової норми вітаміну Е і 8-24% від рекомендованого щоденного рівня споживання вітаміну В.

У зв’язку з цим на епідерміс і нейрони ковбасні вироби навряд чи нададуть будь-який позитивний вплив. Засумнівалася медик також в твердженні про користь сосисок для щитовидної залози.

За словами лікаря, людина повинна отримувати по 150 мкг йоду на добу, а в 100 грамах м’ясного продукту міститься тільки 2 мкг цього мікроелемента. Не принесуть користі ковбасні вироби кровоносній системі і суглобам, оскільки вони не настільки багаті необхідними речовинами.

Більш того, як стверджує Ірина Бородіна, існують протипоказання для вживання цих напівфабрикатів: серцева недостатність, подагра, фенілкетонурія, ожиріння, цукровий діабет, атеросклероз і гіпертонія.

Варити сосиски, за словами дієтологів, потрібно тільки натуральні, а не магазинні. Останні є вже готовими, оскільки проходять термічну обробку в момент виробництва. Однак вживати їх сирими слід тільки в тому випадку, якщо є впевненість в якості продукції.

Якщо немає, то варто вдатися до варіння. При цьому виймати з каструлі сосиски потрібно вже через 20 секунд з моменту закипання. Крім плити, можна також скористатися для цих цілей мікрохвильовкою і пароваркою.