Чергове дослідження показало, що молочні продукти корисні для здоров’я. Склянка молока, упаковка йогурту і кубик вершкового масла в щоденному режимі знижують ризик хвороб серця, а не збільшують їх.

Канадські вчені з Університету Макмастера з’ясували, що вживання трьох порцій молочних продуктів в день зменшує небезпеку хвороб серця. В останні кілька років спостерігався цілий потік інформації про шкоду молочних продуктів, автори якого підкреслювали, що незбиране молоко та інші продукти з високим рівнем насиченого жиру впливають на стрибок показників «поганого» холестерину в крові. А це збільшує небезпеку серцево-судинних захворювань. Проте дослідники стверджують, що вживали три порції молока, сиру, вершкового масла та вершків щодня люди майже в два рази рідше стикалися з хворобами серця та інсульту, порівняно з тими, хто не налягав на молоко.

Саме тому лікарі і дієтологи мають спонукати людей більш активно вживати молочні продукти. Особливо це потрібно робити в бідних країнах, де рівень вживання цих продуктів дуже низький. Навіть сьогодні офіційні рекомендації в США говорять про те, що люди не повинні отримувати більше трьох порцій молочних продуктів в день, причому їм радять вибирати знежирені версії. Рекомендації ґрунтуються на дослідженнях, які показали здатність насичених жирів з жирних продуктів підвищувати рівень холестерину.

Автори цих досліджень геть ігнорують той факт, що в жирному молоці містяться кальцій, калій, магній, вітаміни К1 і К2, а також пробіотики в йогуртах, які вкрай важливі для здоров’я людини. І в цьому випадку користь молока переважує його небезпека, включаючи і ризик хвороб серця.

Джерело: МедікФорум