Прихильники дієт часто дотримуються якихось принципів харчування в залежності від цілей: не їсти після шостої години вечора, відмова від цукру або вживання вуглеводів тільки по неділях. Багато фахівців не люблять такі правила, вважаючи, що вони можуть «демонізувати» їжу і відключити сигнали тіла. Однак, існує правило, яке багато дієтологів вважають корисним.

Правило 5/20 допомагає орієнтуватися в складах продуктів і розуміти, що краще купити, а що залишити в магазині, пише Insider. Якщо на етикетці зазначено, що якийсь компонент відповідає 20% від денної норми і більше – це багато. Якщо денна норма становить 5% або менше – це мало.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

Цей принцип застосуємо до будь-яких дієтичних цілей, вважають дієтологи. Якщо ви хочете збільшити споживання білка, але скоротити кількість цукру, вибирайте продукти, що забезпечують більше 20% денної норми білка і менше 5% денної норми цукру.

В умовах пандемії і після довгого карантину лікарі рекомендують їсти більше кальцію, вітаміну D, клітковини і калію, і обмежити цукор. Ці компоненти можуть захистити організм від коронавірусу. Дієтологи нагадують, що слід розрізняти натуральний і необхідний цукор, що міститься у фруктах, і додатковий.