Харчування впливає на функціонування практично всіх систем організму, в тому числі на роботу мозку. Якщо він не отримує недостатню кількість вітамінів і мікроелементів, погіршується самопочуття і настрій, з’являється втома. Лікар-дієтолог Олена Соломатіна розповіла, які продукти позитивно впливають на роботу мозку.

В інтерв’ю радіо Sputnik фахівчиня пояснила, що в їжі має бути достатня кількість холіну. “Холін – це попередник ацетилхоліну, який забезпечує швидкість передачі нервового імпульсу”, – розповіла Соломатіна і додала, що цієї речовини досить багато в яєчному жовтку, вівсянці, цвітній капусті і м’ясі, особливо в баранині.

Крім цього, потрібно включати в раціон продукти, багаті вітаміном В12, вміст якого часто зменшується з віком, що провокує запаморочення і втому. А для насичення мозку киснем потрібні продукти, що містять залізо – це печінка і червоне м’ясо.

Лікарка зазначила, що для бажаного ефекту важливо дотримуватися помірності, а не намагатися вжити якомога більше цих продуктів. Також їх краще не смажити, а готувати на пару. Разом з цим слід обмежити кількість солодощів з рафінованим цукром і включити в раціон зелень, овочі та фрукти.