Цінність цього фрукта сходить до давніх часів. Стало відомо, яку користь для організму він може запропонувати.

Як повідомляє Organic Facts, мова йде про айву. Цей простий фрукт – щось спільне між яблуком і грушею. Чому він виявився одним з найбільш корисних, і які цінні властивості айви можуть стати ключами до довголіття?

Згідно з інформацією Міністерства сільського господарства США (United States Department of Agriculture, USDA), айва – це багате джерело вітаміну С, цинку, калію, міді, заліза і харчових волокон. Цей простий фрукт також багатий деякими органічними сполуками, такими як катехін, епікатехін і лімонен.

Протипухлинний потенціал

Згідно з повідомленням, опублікованим в журналі Nutrients Journal, високий рівень антиоксидантів, включаючи фенольні та фітонутрієнтні сполуки, що містяться в айві, дуже ефективний у нейтралізації або усуненні вільних радикалів в організмі. Вільні радикали-це небезпечні побічні продукти клітинного метаболізму, які можуть викликати мутацію або загибель здорових клітин. При цьому поліфеноли в складі айви володіють багатьма антиканцерогенними властивостями, включаючи їх інгібуючу (знижує швидкість – “профіль”) дію на розмноження ракових клітин і зростання пухлини, відзначають вчені.

Від хвороб кишечника

Крім загального функціонування травного тракту, що полегшує харчову клітковину в складі айви, вона також може допомогти запобігти деяким шлунково-кишковим проблемам, таким як запальні захворювання кишечника (IBD) або дивертикуліт. Катехін і епікатехін, що містяться в клітковині, захищають слизову оболонку цієї важливої системи органів, припускають експерти.

Для захисту серця

Калій є одним з найважливіших мінералів в організмі людини, тому що він необхідний для підтримки кров’яного тиску і полегшення ефективного перенесення рідини в клітинах організму. Що стосується кров’яного тиску, калій змушує кровоносні судини і артерії розслаблятися, тим самим зменшуючи навантаження на серцево-судинну систему. Це може знизити ймовірність розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, серцевих нападів та інсультів, показують дослідження. Це те, що, в тому числі, необхідно для довголіття.