Дієтологиня Ірина Бородіна попередила про небезпеку соків для дітей, у тому числі школярів. Розповіла експертка і про те, кому ще протипоказаний зазначений напій.

За словами дієтологині, потенційно сік може бути частиною шкільного харчування дитини. Одночасно з цим важливо розуміти, що в пакетованому продукті з магазину містяться великі обсяги цукру, також там спостерігається значний глікемічний індекс, через що у людини збільшується апетит.

Через надмірну солодкість у дитини можуть формуватися неправильні харчові звички, вона почне відмовлятися від недостатньо солодкої, на її думку, їжі, включаючи кашу, пюре і т. д. Рекомендації ВООЗ по прикорму не містять згадки соку, в 7-12 місяців дітям краще давати сирі фрукти і овочі в рубаному вигляді.

Соку без цукру немає, переконана Ірина Бородіна. У всіх фруктах можна знайти фруктозу, що представляє собою моносахарид. При надлишку в раціоні грейпфрутового соку є ризик порушення серцевого ритму. За рахунок журавлинного напою відбувається розрідження крові.

Фреші із зелені краще виключити тим, хто приймає антикоагулянти. При виразці шлунка не можна вживати лимонний, апельсиновий і яблучний соки.

Не рекомендовані фреші і при проблемах з підшлунковою залозою. При цукровому діабеті теж краще прибрати з меню соки, що актуально при підвищеній вазі, карієсі і наявності алергічних захворювань.

Джерело: actualnews