Чхати, прикриваючи носовою хусткою або серветкою рот і ніс, дуже небезпечно. Про це розповів лікар-отоларинголог Володимир Зайцев.

За його словами, прикриті ніс і рот при чханні завдають здоров’ю людини шкоди. Він пояснив, що потік повітря при чханні досягає до 120 метрів в секунду.

«При такій швидкості повітряних мас з організму слиз не зможе вийти і може потрапити в який-небудь орган голови, – уточнив лікар. – Особливо часто від цього страждають слухові труби, так як вони є з’єднанням носоглотки з середнім вухом. Це може привести до того, що через попадання слизу у людини почнеться запальний процес слухових труб (євстахіїт)».

Ще одним моментом, чому не можна прикривати рот і ніс, продовжив розповідь Зайцев, є те, що можуть забитися пазухи і в них потраплять мікроби, що може викликати хвороби, такі як синусит, гайморит або сфеноидит.

Також, додав лікар, таке чхання завжди супроводжується підвищеним внутрішньочерепним тиском. Підвищений тиск найчастіше відчувають літні люди і люди, у кого слабкі стінки судин.

Джерело: МедікФорум