До корисних властивостей соняшникової олії належить її здатність підвищувати енергію, зміцнювати імунну систему, воно корисне для шкіри, допомагає знизити рівень холестерину, захищає від астми і знижує запалення.

Хоча багато хто з нас знайомі з соняшником, не всі відразу сприймають його як джерело надзвичайно корисного рослинного жиру, який здатний замінити деякі менш корисні рослинні масла для приготування їжі, наявні в продажі. Соняшникова олія також використовується в косметичних процедурах.

Це нелетуче масло отримують з насіння соняшника. Основним виробником соняшникової олії є Росія, Україна і Аргентина, його використовують для приготування їжі в кухнях різних країн світу.

Одна з найголовніших причин зростаючої популярності соняшникової олії – дивовижний вміст жирних кислот, до яких відносяться пальмітинова, стеаринова, олеїнова і лінолева кислота. Комбінація жирних кислот дуже важлива для здоров’я організму, а соняшникова олія допомагає підтримувати цей баланс.

Крім того, деякі з цих жирних кислот, а також вітамін Е та інші органічні речовини, що діють як антиоксиданти, а це означає, що вони позитивно впливають на різні захворювання, від яких люди найчастіше страждають. У ньому також міститься більше полінасичених жирів, ніж в інших поширених рослинних оліях, і в світі повсюдного божевілля на здоровому харчуванні соняшникова олія стає все більш цінним продуктом на міжнародному ринку.

Читайте також:  З віком пам'ять стає гіршою. Так і має бути? Чи ні?

Отже, якими ж корисними властивостями володіє соняшникова олія?

Знижує рівень холестерину

Комплекс жирних кислот, що міститься в соняшниковій олії, в тому числі значна кількість лінолевої кислоти (омега-6 жирна кислота), дуже корисний. Хоча омега-6 жирні кислоти зазвичай вважають «поганим» холестерином, вони все ж мають велике значення для організму. Дуже важливо дотримувати правильний баланс «хорошого» холестерину (омега-3) і «поганого» холестерину. В соняшниковій олії не міститься насичених жирів, а це означає, що це масло допомагає знижувати загальний рівень холестерину в організмі.

Лікує епідермомікоз

Дослідники вважають, що соняшникова олія є ефективним засобом лікування епідермомікозу (Tinea pedis). Епідермомікоз – грибкове захворювання, що вражає шкіру між пальцями ніг. Місцеве застосування соняшникової олії сприяє загоєнню.

Олія

Зміцнює здоров’я серця

Соняшникова олія дозволяє знизити ризик розвитку атеросклерозу, коли артерії «засмічуються», підвищується артеріальний тиск, збільшуються шанси інфаркту або інсульту. Соняшникова олія в помірних кількостях – хороший вибір для тих, хто стежить за здоров’ям серця.

Зміцнює імунну систему

Соняшникова олія багата вітаміном Е, який діє як антиоксидант в організмі. Вважається, що вітамін Е сприяє профілактиці серцевих захворювань і зміцнює імунну систему.

Заряджає енергією

Вміст жирних кислот в соняшниковій олії пов’язано з рівнем енергії в організмі. Завдяки ненасиченим жирам ви відчуваєте енергію в організмі, тоді як насичені жири залишають відчуття млявості.

Читайте також:  Кому шкідливо для здоров'я їсти холодець
Допомагає в профілактиці раку

Соняшникова олія багата антиоксидантами і речовинами, які діють як антиоксиданти. Вітамін Е складається з токоферолів і є потужним антиоксидантом, здатним вивести вільні радикали ще до того, як вони перетворять здорову клітину в ракову. Зокрема, вважається, що соняшникова олія допомагає в профілактиці раку товстої кишки. Зараз проводиться ряд досліджень для підтвердження впливу олії на інші різновиди раку.

Догляд за шкірою

Соняшникова олія, багата вітаміном Е, що особливо цінно для здоров’я шкіри і регенерації клітин. Це значить, що шкіра буде краще захищена від шкідливого впливу сонця, а також природних вікових змін, які відбуваються, коли з’являються вільні радикали в організмі. Антиоксиданти типу вітаміну Е нейтралізують вільні радикали, не даючи їм зруйнувати чи пошкодити здорові клітини. Після застосування соняшникової олії помітні зменшення шрамів, швидке загоєння ран, здоровий блиск шкіри. Саме тому соняшникову олію часто використовують в косметичних процедурах.

Догляд за шкірою

Знижує запалення

На астму хворіють мільйони людей у всьому світі, це респіраторне захворювання може мати різні форми – від помірної до смертельно небезпечної. Соняшникова олія позитивно впливає на зниження кількості і ступеня тяжкості нападів астми через свої протизапальні властивості, які пов’язані із вмістом вітамінів, а також корисних жирних кислот в соняшниковій олії.

Читайте також:  Більш товариські люди рідше страждають на деменцію
Знижує тяжкість артриту

Поряд з астмою соняшникова олія сприяє зниженню тяжкості артриту. Воно також надає значний вплив на загальну імунну систему та підвищує здатність організму чинити опір ураження інфекцією. Соняшникова олія захищає шкіру, посилюючи бар’єри мембран, зміцнюючи їх і не даючи бактеріям та вірусам зайти в організм.

Запобігає інфекції

Соняшникова олія особливо рекомендовано дітям, тому що вона захищає від інфекцій, особливо дітей, які народилися недоношеними або мають слабкий імунітет. Це властивість, хоча і в меншій мірі, корисна і для дорослих людей.

Запобіжні заходи

Хоча жирні кислоти, що містяться в соняшниковій олії, дуже важливі для нашого харчування, в ній також підвищений вміст омега-6.
Тому людям, що мають проблеми із зайвою вагою або підвищеним холестерином потрібно обережно приймати соняшникову олію. При надмірному вживанні масла, без посиленого прийому омега-3, в організмі може виникнути небезпечний дисбаланс жирних кислот. Але якщо ви стежите за реакцією свого організму і за самопочуттям, соняшникова олія може бути корисною добавкою до вашого раціону.

Джерело: zdorovieinfo