З настанням осінніх холодів та скороченням тривалості світлового дня багато людей відчувають занепад сил, слабкість та підвищену сонливість. Лікар-ендокринолог Зухра Павлова пояснила, чим зазвичай спричинено такий стан, а також розповіла, як з ним впоратися за допомогою коригування раціону.

За словами експерта, багато людей піддаються помилці про те, що восени отримують достатньо вітамінів з їжею, оскільки їдять більше сезонних овочів та фруктів. Крім того, поширена думка, що на літньому сонці можна “накопичити” вітамін D про запас.

Однак насправді восени поширені випадки дефіциту вітамінів, насамперед вітаміну D. Через скорочення світлового дня скорочується синтез серотоніну – гормону задоволення, розповіла Павлова.

При млявості та сонливості можна підняти тонус за допомогою кави, це добрий стимулятор у розумних кількостях, розповіла лікарка. Однієї чи двох чашок буде достатньо, проте зловживати кавою не рекомендується.

Ще один продукт, здатний допомогти проти сонливості та апатії, – це шоколад. Павлова порадила покласти за щоку п’ять грамів шоколаду та розсмоктати його, не запиваючи водою. Однак зловживати цим засобом також не рекомендується.