У розвинених країнах інфаркти та інсульти є основною причиною смертності населення. Набагато простіше запобігти інфаркту, ніж потім боротися з його наслідками, і ось кілька ефективних способів профілактики серцевого нападу.

Правильне харчування

Здорова дієта дозволить запобігти проблемам із серцем. Намагайтеся включати в раціон вітаміни, мінерали та клітковину. Необхідно їсти овочі, фрукти, цільнозернові продукти, нежирні молочні продукти, бобові, олію та горіхи. Не захоплюйтеся солодкими та підсолодженими напоями. Постарайтеся відмовитися від алкоголю та куріння. Надмірне вживання алкоголю може підвищити тиск, що загрожує інфарктом. Натомість намагайтеся підтримувати оптимальну вагу. Контролюйте рівень холестерину та обмежте споживання жирної їжі, пише SCMP.

Контроль тиску

Очевидно, що високий артеріальний тиск може підвищити ризик інфаркту. Вам доведеться зменшити ці цифри до рекомендованого діапазону, запропонованого лікарем. Зменшіть споживання солі, щоб контролювати тиск. Регулярно приймайте ліки від гіпертонії, не пропускаючи їх. Намагайтеся регулярно контролювати тиск будинку.

Фізичні навантаження

Ви повинні бути фізично активними та займатися спортом щодня. Наприклад, почніть ходити пішки, не поспішаючи, хоча б по 40 хвилин на день, а потім переходьте до швидкої ходьби чи бігу. Якщо ви займаєтеся силовими тренуваннями, робіть це під керівництвом тренера з фітнесу.

Рівень стресу

Стрес може бути небезпечним для серця. Він здатний підвищити ймовірність інфаркту. Спробуйте зняти стрес за допомогою технік релаксації, таких як йога та медитація.