Деякі з нетерпінням чекають ранкової чашки кави, а інші вважають за краще зелений чай, який також забезпечує приплив енергії після нічного відпочинку, але більш плавний. Що стосується кави, то її вибір досить великий: від видів зерен до методів приготування. Однак головним недоліком напою є її здатність викликати дискомфорт в кишечнику і зайву нервозність.

З іншого боку, проблема зеленого чаю полягає в тому, що він досить часто не може задовольнити смакові рецептори. Однак ситуацію можливо виправити, якщо скористатися трюком, який зробить напій не тільки смачнішим, але і максимально корисним, пише Eat This, Not That!.

Зокрема, фахівці рекомендують додати в нього трохи свіжого імбиру, меду, часточку лимона і навіть трохи куркуми. Наприклад, імбир і куркума мають протизапальні властивості, які можуть надавати лікувальну дію на весь організм. Крім того, вони покращують травлення, допомагають при хронічному нетравленні шлунка і знижують частоту кислотного рефлюксу.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Cellular Physiology & Biochemistry, також показало, що якщо заварювати зелений чай при температурі від 75 до 80 градусів за Цельсієм, то можна активувати його здатність знижувати артеріальний тиск.

Цей же ефект досягається, якщо напій нагріти до температури 37 градусів. За словами вчених, вся справа в білку KCNQ5, який також називають “білком калієвого каналу”. Саме він допомагає нашим клітинам контролювати кількість одержуваного калію. З’ясувалося, що нагрівання чаю відкриває цей канал, що, в свою чергу, дає клітинам можливість вивільняти іони мінералу, які знижують кров’яний тиск.