Курячі яйця корисні для здоров’я, але, як будь-які продукти, в обмеженій кількості. У яєчному жовтку міститься холестерин і при постійному вживанні такої страви можна значно збільшити показники холестерину крові. Велика кількість холестерину призводить до утворення жирових бляшок на судинах, які закупорюють кровотік і негативно впливають на роботу всієї серцево-судинної системи.

Лікар-гастроентеролог, кандидат медичних наук Катерина Кашух пояснила, що у яйцях міститься цілий набір амінокислот, необхідних для нормального функціонування організму. Вони беруть участь у будові тканин, в імунному захисті та процесах метаболізму.

«Лецитин – ще один важливий інгредієнт у складі яєць. За своєю структурою це жироподібна речовина, яка допомагає відновити фосфоліпідний шар у клітині, тобто захистити її від руйнування», – додала фахівець.

У курячих яйцях також міститься вітамін D. Наприклад, у жовтку великого яйця, є 5% від добової потреби організму в цьому елементі. Вітамін D важливий для обмінних процесів, зростання кісток та правильного функціонування гормональної системи.

«Дієтологи з різних країн сходяться на думці, що шкоди не буде від 1–2 яєць на день. У всьому потрібна помірність», – наголосила Кашух.

Гастроентеролог порадила використовувати для приготування яєчні звичайну олію. Такі рослинні олії як рапсова, оливкова, соєва та лляна при нагріванні стають токсичними для організму за рахунок високого вмісту поліненасичених кислот. Також варто утриматися від вживання сирих яєць. Попри популярну думку про те, що така страва несе суцільну користь, великий ризик зараження сальмонельозом.