Днями громадянин Китаю позбувся половини печінки після вживання погано приготовленої риби. У зв’язку з цим експерти назвали 6 продуктів, вживання яких в сирому вигляді вкрай небезпечно для здоров’я.

Картопля. Не до кінця приготована картопля провокує здуття і інші шлунково-кишкові проблеми, оскільки містить крохмаль, що обмежує травлення. А картоплю з зеленими паростками не слід вживати навіть після приготування. Вона містять токсин, що провокує харчові отруєння.

Квасоля. Сира квасоля містить фітогемагглютинін – токсин, що провокує схожі на харчове отруєння симптоми.

Сосиска. Ні в якому разі не вживайте сосиски, витягнуті відразу з пакета. Навіть якщо вони призначені для хот-догів і вже раніше були зварені, все одно в них може міститися бактерія лістерія, яка вбивається тільки за рахунок нагріву при особливій температурі.

Читайте також:  Німецькі лікарі назвали продукти, які шкодять здоров'ю мозку

Молоко. Сире або парне молоко може містити бактерії на зразок кишкової палички і сальмонели.

Паросток. Молоді паростки вживаються багатьма любителями здорового харчування. Але в них теж можуть міститися шкідливі бактерії, включаючи кишкову паличку, сальмонелу і лістерію.

Баклажан. Сирі баклажани містять солонін – той же самий токсин, що є і в сирій картоплі. Однак в баклажанах його зміст вище, особливо якщо овоч зібраний з городу занадто рано. У невеликій кількості сирий баклажан не викличе отруєння, але все одно краще правильно його приготувати, пише The Health Site.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News